Vonios

 • Vonios
  Vonia turi atitikti jūsų individualius poreikius, kad pajustumėte joje maksimalų komfortą. Ji gali skirtis forma, dydžiu, talpa, gamybinėmis medžiagomis bei papildomomis funkcijomis, gerinančiomis naudojimosi patirtį. Tad kaip išsirinkti geriausią ir jūsų skonį atitinkančią vonią vonios kambariui? Mes jums padėsime!

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis vonią?
  Vienas esminių kriterijų renkantis vonią yra vonios kambario plotas. Šios patalpos dydis iš esmės diktuoja vonios pasirinkimo procesą. Mažesnio ploto vonios kambariuose vertėtų statyti kompaktiškas stačiakampes vonias. Mažesnis vonios dydis dar nieko nereiškia – ji puikiai atlieka savo funkciją ir yra praktiškas pasirinkimas.
  Tuo tarpu erdviuose vonios kambariuose šio pasirinkimo neriboja niekas. Galite rinktis iš skirtingų vonios formų ir dydžių modelių, kurie geriausiai atspindės jūsų kuriamą vonios interjero dizainą. Jau minėta stačiakampė, laisvai pastatoma vonia, asimetriška kampinė ar ovali vonia – AIKADA PLIUS asortimente rasite ne tik klasikinių, bet ir modernių, su papildomomis funkcijomis vonios modelių.
  Įsivertinus vonios kambario dydį ir laisvą vietą bei apgalvojus vonios modelio formą, toliau galite skirti dėmesio tokiems vonios kriterijams kaip vonios matmenys, jos talpa, medžiagiškumas, stilius bei papildomos funkcijos. Tačiau apie kiekvieną iš jų – atskirai.

  Vonios matmenys
  Ne tik vonios forma, bet ir dydis turi būti pasirenkamas atsižvelgiant į vonios kambario plotą. Kad ši patalpa būtų funkcionali ir patogi, vonia neturėtų dominuoti – juk vonios kambaryje turi būti ir klozetas, ir praustuvas ar vonios spintelės. Standartiniuose vonių modeliuose plotis prasideda nuo 70 cm, o plačiausi gali siekti ir 150 cm ar net daugiau. Kalbant apie ilgį, galite rinktis nuo 140 cm iki 180 cm. Tačiau maksimalūs vonios išmatavimai gali skirtis priklausomai nuo asortimente esančių gaminių.
  Nepamirškite ir vonios aukščio. Tai svarbu šeimoms, turinčioms mažų vaikų arba riboto mobilumo žmonėms. AIKADA PLIUS asortimente galite rasti skirtingo aukščio vonių. Tai gali būti itin patogi įlipti vonia, kurios aukštis tesiekia 39 cm, arba gali būti itin komfortiška 68 cm aukščio vonia, kurioje galėsite jaukiai leisti vakarą pilnai apsemti karšto vandens.

  Vonios talpa
  Kad jau prakalbome apie kūno apsėmimą, vonios talpa taip pat yra ne mažiau svarbi. Ji iš esmės priklauso nuo vonios išmatavimų ir aukščio. Kuo modelis yra didesnis ir gilesnis – tuo daugiau į jį galėsite prileisti vandens. Maksimalų komfortą dievinantiems patiks itin talpios vonios, kuriose gali tilpti net 400 l. Tuo tarpu žmonės, vertinantys ekonomiškumą, ir besirūpinantys vandens sąnaudomis, turėtų rinktis mažesnės talpos vonių modelius.

  Vonios medžiagiškumas
  Skirtingi vonių modeliai gali būti gaminami iš akrilo, plieno, akmens masės bei kitų medžiagų. Akrilinių vonių privalumas yra optimalus kainos ir kokybės santykis – jos kainuoja mažiau, nei pavyzdžiui, akmens masės vonios, tačiau taip pat yra pakankamai stabilios ir tarnauja ilgus metus. Akrilinės vonios patinka vertinantiems komfortą - vanduo tokioje vonioje ilgai lieka malonios temperatūros, o jį leidžiant, pavyksta išvengti bet kokių nemalonių garsų. Plieninių vonių privalumas yra tvirtumas bei atsparumas įbrėžimams, kenksmingoms medžiagoms. Kita vertus, plieninėse voniose šiluma išsilaikys trumpesnį laiką, tuo tarpu akrilinėse ar akmens masės voniose galėsite ilgiau mėgautis karščiu. Akmens masės ar akmens kompozito gaminiai yra sunkesni, tačiau pasižymi didesniu mechaniniu ir cheminiu atsparumu bei stabilumu.

  Stilius
  Nepabostančios ir nuolat madingos vonios – tai klasikiniai stačiakampės formos vonių modeliai. Jie puikiai įsilieja į kone bet kokį vonios kambario interjero dizainą. Tuo tarpu patalpoje siekiantiems modernumo – ovalios, asimetriškos kampinės ar laisvai pastatomos vonios jūsų vonios kambariui suteiks išskirtinio žavesio.
  Ne mažiau svarbi ir vonios spalva. Priklausomai nuo likusios vonios kambario įrangos turėtumėte rinktis ir vonios spalvą. Arba atvirkščiai – vonios spalva gali diktuoti likusį kambario apstatymą. Populiariausios vonios spalvos, žinoma, yra balta ir juoda.

  Papildomos funkcijos
  Priklausomai nuo vonios kambario dydžio, galite rinktis erdvias kampines vonias. Kai kuriuose tokio tipo vonių modeliuose vienu metu gali tilpti ir du žmonės. Paprastai jos iš kitų vonios modelių išsiskiria ne tik dydžiu, bet ir papildomomis funkcijomis (hidromasažas, vandens pašildymas, apšvietimas), didinančiomis komfortą ir malonumą naudojantis.

  Kada verta rinktis vonią, o kada – dušo kabiną?
  Jei jūsų vonios kambarys yra išties didelis, mes nedvejodami patariame įsirengti tiek dušo kabiną, tiek vonią, kad turėdami daugiau laiko galėtumėte pasimėgauti atpalaiduojančia vonia, o reikalui esant žaibiškai nusimaudyti duše.
  Tačiau paprastai vonios kambarys yra kone mažiausia būsto patalpa, tad būtent jos plotas diktuoja pasirinkimą. Erdviuose vonios kambariuose iš esmės jūsų niekas neriboja. Tuo tarpu ankštuose vonios kambariuose, be abejonės, optimaliausias variantas bus dušo kabina, tačiau pasirinkus mažesnių išmatavimų vonią, ši turėtų nesunkiai įsikomponuoti erdvėje.
  Vonią turėtų rinktis žmonės, vertinantys jos teikiamus privalumus. Tai romantiškas ir atpalaiduojantis laikas vonioje – tikras namų SPA – o ir mažiems vaikams patinka ilgėliau pasitaškyti šiltame vandenyje. Kita vertus, vonią nesunkiai galite paversti dušine, įrengiant papildomą vonios sienelę, apsaugančią nuo vandens nutekėjimo ant grindų. Tokioje vonios-dušo erdvėje galėsite mėgautis greitu ir energizuojančiu dušu, tad privalumų – tikrai ne vienas.

  AIKADA PLIUS internetinėje parduotuvėje visada rasite vonių patraukliomis kainomis. Jūsų pasirinktą vonią galite iš arčiau apžiūrėti mūsų salone Kaune, adresu R. Kalantos g. 16.